دریافت#تحقیق در مورد فرایند تولید #

تحقیق در مورد فرایند تولید ,فرایند تولید,دانلود تحقیق در مورد فرایند تولید ,فرایند,تولیدتحقیق در مورد فرایند تولید #1564057#ch
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق در مورد فرایند تولید آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 10 صفحه

قسمتی از متن .doc :

به نام خدا

مقدمه:

فرآیند کنترل Frank (1986):

فرآیند کنترل Frank یک گروه از افرادی را در برمی گیرد که به منظور توسعه تکنولوژی فرآیند و دست یابی به کارآیی مطلوب در فرآیند خشک کردن با کوره اختصاص یافته اند. سایر بخشهای این فرآیند شامل اتومایسون (یا استفاده از ماشین) می شود که دارای کاربردهای صنعتی هستند.

موضوع خشک کردن چوب آلات با استفاده از کوره یکی از مباحث مهمی است که امروزه در این صنعت وجود دارد. به نظر می رسد که در مورد چگونگی خشک کردن چوب آلات تئوریهای متعددی وجود دارد.

طبیعت پیچیده چوب و بسیاری از فاکتورهای دیگر در حذف رطوبت از چوب موثر هستند. در صفحات بعدی روش (FC) مد نظر قرار گرفته است. هدف از این کار این است که اطلاعات لازم در ارتباط با روش (FC) به طور کامل در اختیار اپراتور قرار گیرد.

با وجود بسیاری از روش های موفق، روش FC سالها تحت تحقیقات علمی قرار گرفته است. ساعات بی شماری صرف تجزیه و تحلیل اطلاعات بدست آمده از ارگان های تحقیقات متعدد در کانادا و USA شده است.

اطلاعات کلی

هدف از مباحث علمی در مورد آب، تنشها، حرارت و غیره در این بخش، ارائه مطالب فیزیکی نیست بلکه هدف این است که از آن به عنوان ابزار مفیدی در تجزیه وتحلیل رفتار چوب در خشک کردن استفاده شود.

همانطور که همه آگاهند، چوب یک ماده آلی و متشکل از سلولهایی است که در حالت سبز توانایی نگهداری آب را دارند. و این همان آبی است که سعی در حذف آن می شود در نتیجه چوب آلات به مقدار رطوبت دسترسی پیدا می کنند.

ساختار و خصوصیات چوب

همانطور که در قبل عنوان شد، چوب یک ماده متخلل و آلی است. از آنجایی که چوب مانند یک عایق عمل می کند، خشک کردن آن مشکل می باشد. اگر همه آب را از یک قطعه چوب خارج کنیم، تنهای سلولهای چوب باقی می مانند که فیبر نامیده می شوند.

در نتیجه وزن کلی یک تخته= وزن فیبر+ مقدار آب موجود در تخته. وزن فیبر را می توان از طریق دانسیته (Hcc) تعیین نمود. اگر چه، گونه های مختلف چوبی، دانسیته متفاوت دارند. مقدار دانسیته استاندارد در مقدار رطوبت ویژه (15%) اندازه گیری می شود. اگر درهمین راستا پیش رویم، واضح است که مقدار رطوبت چوب را می توان از طریق وزن آن نیز تعیین کرد.

مثال:

دانسیته چوب کاج خشک شده در آون: g/cc 38/0

یک فوت تخته: cc 737/2359

با توجه به آن فرض می کنیم که وزن یک فوت تخته:

lb9768 = g 7/896 = 38/0 737/2359

با توجه به اینکه تخته ها isdressed در 4/3 اینچ و نه یک اینچ

و تنها 75% آن را شامل می شود: lb 4826/1

- وزن خشک 1000 فوت تخته: lb 1482061

- سپس با توجه به مقدار رطوبت 15% وزن آن برابر: lb 99/1704

خصوصیات آناتومی چوب در مباحث بعدی نشان داده شده است. به طور کلی چوب مجموعه ای از سلولهای بزرگ و کوچک است. سلولهای کوچک، آنهایی هستند که در انتهای رشد در فصل پاییز به وجود می آیند. در فصل بهار، زمانی که درخت شروع به رشد می کند، سلولهای بزرگ به وجود می آیند و پس از آن در اواسط تابستان، کوچکتر می شوند. و زمانی که از تابستان به پاییز نزدیک تر می شویم، اندازه سلولها، کوچکتر می شود. در فصل پاییز سلولها که کاملاً کوچک بوده و قسمت بیرونی درخت را تشکیل می دهند.

در این دیاگرام، انواع مختلفی از سلولها وجود دارد. سلولهای بزرگتر، بیشترین مقدار آب آزاد را نگه می دارند. آب آزاد راحت تر خارج می گردد. بر طبق یک قاعده کلی، زمانی که چوب به نقطه اشیاع فیبر که تقریباً مقدار رطوبت 27% است، می رسد، آب آزاد خارج می شود در نقطه اشیاع فیبر (27%) تنها آب آغشتگی در چوب وجود دارد. آب آغشتگی در دیواره های سلولی وجود دارد. برای اینکه درک کنیم که آب آغشتگی چگونه از چوب خارج می شود لازم است که بعضی مطالب زیست شناسی را بدانیم. سئوالی که باید از خودمان بپرسیم این است که سلولها چگونه آب را جذب یا وضع می کنند؟

در زیر 2 سلول که در کنار یکدیگر قرار دارند را می بینیم. سلول A، دارای یک مقدار معین آب [a] و سلول B نیز دارای یک مقدار معین آب [b] است. انتقال آب از سلول A به سلول B توسط مقدار آب موجود در هر یک از سلولها انجام می شود.

اگر مقدار آب A بیشتر از B باشد، آب از سلول A به سمت سلول B حرکت می کند. و اگر مقدار آب A کمتر از B باشد، آب از سلول B به سمت سلول A حرکت می کند. این فرآیند انتقال سلولی نامیده می شود.مطالب دیگر:
📎تحقیق در مورد مدیریت دانش 15 ص 📎تحقیق در مورد ميوه ترجمه 15 ص 📎تحقیق در مورد نحوه انتخاب یک دوربین دیجیتال 18 📎پاورپوینت amval shoraka 📎تحقیق در مورد نحوه انتخاب یک دوربین دیجیتال 📎پاورپوینت amuzezh 📎تحقیق در مورد نخود فرنگی 📎پاورپوینت amsal 📎تحقیق در مورد نساجي در صدر اسلام 📎تحقیق در مورد نقش ورزش در پیشگیری و درمان افسردگی 8 ص 📎پاورپوینت Analiz Reyazi 📎تحقیق در مورد نكات ايمني در كامپيوتر 📎پاورپوینت an 2 📎تحقیق در مورد نيروگاههاي هسته اي وبمب هاي هسته اي چگونه كار ميكنند 15 ص 📎پاورپوینت analiz hararat 📎تحقیق در مورد هالوژن ها و فلزات قليايي 📎پاورپوینت analize roghan 📎تحقیق در مورد هالوژن 📎تحقیق در مورد هدف از تشكيل هر دفتر اقتصادي 118 ص 📎پاورپوینت analog 📎تحقیق در مورد هميار پليس 📎تحقیق در مورد واحد بهداشت محيط و حرفه اي 📎پاورپوینت analog to digital tabdil 📎تحقیق در مورد ورزش کودکان 13 ص 📎پاورپوینت Analysis Method