دریافت#تحقیق در مورد فشار 16 ص #

تحقیق در مورد فشار 16 ص ,فشار 16 ص,دانلود تحقیق در مورد فشار 16 ص ,فشار,16,صتحقیق در مورد فشار 16 ص #1564061#ch
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق در مورد فشار 16 ص آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 16 صفحه

قسمتی از متن .doc :

فشار :

فهرست :

دید کلی :

تعریف فشار:

مفهوم فشار:

یکای فشار:

نحوه اندازه گیری فشار:

آشنايي با فشار هوا :

فشار در مايعات :

فشار در گازها :

آیا میدانید پاشنه نوک تیز کفش به کف اتاق آسیب میرساند ؟

آیا میدانید چرا کفش اسکی در برف سر نمیخورد ؟

آیا تا به حال با کفش ورزشی میخ دار روی برف راه رفته اید ؟

آیا تابه حال از خود پرسیدهاید که چرا جاقو دست را میبرد ؟

چرا کفش معمولی به زمین آسیب نمیرساند ؟

اینها همه پدیدههایی هستند که مفهوم فشار در آنها نهفته است وبه نوعی آن را بیان میکنند.

تعریف فشار:

فشار عبارتست از نیروی وارده بر واحد سطح که با علامت اختصاری p نشان میدهند. این کمیت در گازها نقش عمده را ایفا میکند زیرا یکی از کمیات مشخصه گاز میباشد، از این رو بیشتر قوانین فشار در گازها نهفته شده و به دست آوردن معادله حالت گاز به کار برده میشود.

مفهوم فشار:

اثر نیرو بر روی یک سطح بستگی دارد که نیرو چگونه اعمال شود. شخصی که کفش ورزشی میخ دار پوشیده. میخ کفشهایش در زمین فرو میرود در صورتیکه کفش معمولی بر زمین آسیب نمیرساند. نکته قابل توجه این است که در هر دو مورد نیرویی که بر سطح وارد میشود یکسان بوده و همان نیروی وزن اوست. اختلاف میان این دو حالت در این است که کفش ورزشی نیرو را بر سطح کوچکی وارد میکند.

میخ کفشها مقدار نیروی کل را تغییر نمیدهد ، بلکه نیرو بر واحد سطح را به شدت افزایش میدهد. که کمیت نیروی وارد بر واحد سطح نیز فشار نام دارد. به زبان ریاضی فشار بصورت زیر بیان میشود:

P=F/A که در آن P فشار ، F نیرو و A سطح مقطع اثر نیرو میباشد.

اسکیبازان موقع اسکی کفش اسکی میپوشند زیرا دارای سطح مقطع بزرگتری است و فشار وارد بر سطح را کاهش میدهد.

چاقو به خاطر سطح مقطع بسیار کوچک تماس با اجسام (مثلا دست) در اثر اعمال مقدار نیروی هر چند ناچیز ، نیروی واحد سطح (فشار) بزرگتری را ایجاد کرده و سبب برش اجسام میشود.

یکای فشار:

فشاربا یکاهای مختلفی بیان میشود. یکای استاندارد ما در دستگاه SI پاسکال میباشد که برابر(1Pa=1N/m2) میباشد. یک پاسکال برابر مقدار یک نیوتن نیروست که بر یک متر مربع سطح جسمی وارد میگردد. بهترین یکایی که میتواند مرجعی برای سایر یکاها به کار برده شود اتمسفر یا جو (Atmospher ) است که به صورت فشار متوسط هوا در سطح دریا تعریف میشود.

چون پاسکال یکای کوچکی برای فشار است معمولا از کیلو پاسکال(kpa) که برابر 1000 پاسکال است، استفاده میکنند. هر جو تقریبا برابر 100 kpa است. هواشناسان ازواحد میلی بار استفاده میکنند که برابر یک دهم پاسکال است. از سایر واحدهای فشار میتوان دین بر سانتیمتر مربع (dyn/cm2) یا torr را نام برد.

چون در اندازه گیری فشار در لوله U شکل از طول سنجی مایع جیوه به فشار سنجی پی می برند، واحد سانتیمتر جیوه (cmHg) نیز برای کمیت فشار به غلط مرسوم شده است.

نحوه اندازه گیری فشار:

فشار را به کمک دستگاههای فشار سنج اندازه میگیرند عمدهترین فشار سنجها که بر حسب مکانیزم کارشناسان نام گذاری شده است عبارتند از:

فشارسنج لوله U شکل

فشار سنج مکلئود

فشار سنج جیوهای

فشار سنج ترموکوپل

فشارسنج صوتی

فشار سنج خازنی

فشارسنج گازایدهآلمطالب دیگر:
📖جزوه آموزشی شبکه های عصبی مصنوعی📖پاورپوینت زلزله پنجم دی ماه 1382 شهرستان بم کرمان📖جزوه آموزشی کنترل فرایندها📖پاورپوینت سازه های مشبک فضایی📖پاورپوینت سازه های کش بستی📖پاورپوینت مطالعه سازه های فضاکار📖دانلود فایل فلش وین تاچ Wintouch M4📖پاورپوینت ETFE (پلی تترا فلورواتین اتیلن)📖پاورپوینت معماری تکاملی، الگوبرداری از فرایند تکامل طبیعت در معماری📖دانلود فایل فلش تبلت وین تاچ Wintouch M704📖پاورپوینت جنبش مدرنیسم در معماری📖پاورپوینت سمینار آموزشی فنگ شویی📖چاقی و کاهش وزن Obesity and Weight Loss📖پاورپوینت مدل سازی و طراحی لرزه ای دیوار برشی و تهیه نقشه های اجرایی📖پاورپوینت مواد پلیمری📖پاورپوینت مطالعه بتن گوگردی📖پاورپوینت انواع دسته بندی شمع ها📖پاورپوینت معرفی سقف گرین وافل📖پاورپوینت سقف های عرشه فولادی یا متال دک📖نمونه سوال فارسی دهم 📖نمونه سوال اقتصاد دهم📖نمونه سوال منطق دهم انسانی📖نمونه سوال اقتصاد📖نمونه سوال عربی دهم📖نمونه سوال آمادگی دفاعی